Od tego jak podejdziemy do tego tematu będzie zależał nasz wynik końcowy. Złowienie szczupaka w rzece jest trudne ale nie graniczy z cudem. Dlatego w kilku krokach postaram się pomóc Ci złowić pierwszego szczupaka z rzeki.

Aby tego dokonać wybierz dogodne miejsce, w którym szczupak może przebywać. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym opisaliśmy miejsca szczupakowe w rzece. (kliknij tutajGdy mamy już jakiś pogląd na miejsca, w których możemy spotkać szczupaka zabierzmy się do łowienia. 

Jak prowadzić przynętę spinningową w rzekach ?

Najprościej jest zarzucać nie tyle prostopadle w poprzek nurtu co trochę lekko z nurtem. Zwijamy żyłkę w ten sposób wachlarzem. Tempo i sposób zwijania powinniśmy zmieniać co jakiś czas aby wstrzelić się w danym dniu w to co najbardziej odpowiada rybom. Wykonajmy kilka rzutów z jednostajnym zwijaniem, kilka z opadem oraz kilka z jednostajnym zwijaniem i podszarpywaniem. Starajmy się aby nasza przynęta obłowiła wodę w połowie jak i przy samym dnie. Jeśli chodzi o same przynęty musimy dobrać je do danej wody jeśli chcemy w rzece łowić bardziej przy dnie użyjemy woblera bądź cięższej główki jigowej. Te aspekty zależą od danej wody, więc sami już musimy to dopasować nad wodą. 

Chcesz mieć efekty zmieniaj często miejscówki. Okazuje się, że rzeczne szczupaki bardzo często zmieniają swoje kryjówki. Jeśli wędkujesz aktywnie, dużo się przemieszczasz jesteś w stanie obłowić większą ilość miejsc a w dodatku zyskać cenne doświadczenie na obserwacji wody. Na wyprawy szczupakowe jeśli nie łowisz z łodzi nie zabieraj dużej ilości sprzętu. Po pierwsze jest nie potrzebny a pod drugie masz czuć komfort i satysfakcję z wędkowania.

Kiedy najlepiej wyskoczyć za szczupakiem na rzekę ?

Najlepiej jest wtedy gdy stan wody wzrasta, wtenczas białoryb się uaktywnia szukając miejsca w nurcie przy czym jest bardzo widoczny dla drapieżnika.
Łowiąc na małych rzekach staraj się być bardzo cicho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here