Jakie przynęty stosować na wiosenne klenie i jazie ?

0
683

Łowieni kleni i jazi wczesną wiosną jest wymagającym tematem dla wędkarza. Wtedy najbardziej skutecznymi przynętami na klenia oraz jazia są woblery głębiej schodzące oraz większe niż stosuje się w sezonie letnim. Dosyć często wędkarze sięgają po małe woblerki SDR wielkości 3, 4 centymetrów oraz klasyczne woblerki imitujące narybek w rozmiarach 4, 5 cm.
Często także ryby wybierają małe przynęty o długości 3 cm. Najlepiej mieć nad wodą każdy z tych wariantów aby dopasować się do upodobań ryb danego dnia. WOBLER IMITUJĄCY NARYBEK.
Jeśli chodzi o kolorystykę przynęt to stwierdzenie jest jak najbardziej ciężkie do wytłumaczenia. Przy łowieniu kleni, jazi na wiosnę warto mieć kilka wariantów kolorystycznych. Taką podstawą w pudełku każdego wędkarza powinien znaleźć się kolor stonowany oraz kolor jasny, jaskrawy. Często to właśnie taki jaskrawy wobler potrafi zagrać na nerwach i sprowokować rybę do brania. Woblerem SDR (to znaczy: Super Deep Runner czyli woblery super głeboko pracujące) możemy obławiać miejscówki na przelomie lutego i marca, a także i w kwietniu. Wobler sprawdzi się także do obławiania warkoczy i rynien w letnie i jesienne dni. WOBLER SDR

Jak każdy powinien wiedzieć, nie sama przynęta łowi ryby !
Wybierając się na wiosenne klenie, jazie warto wcześniej zlokalizować ryby w łowisku. Jest to o tyle trudne, że nie zobaczymy ich spławiających się na powierzchni. Jakie miejsce będzie dobre na klenia i jazia wiosną ? – Przede wszystkim miejsca spokojnego uciągu wody, nieco głębsze. Tam powinny stać klenie i jazie. W artykule “Łowienie jazi na wiosnę – jak łowić ?” opisujemy potencjalne miejsca łowienia jazi wiosną.

Po tej krótkiej notce wiesz na co bierze kleń, jaź oraz na jakie woblery go można złowić wczesną wiosną. Najważniejsze jest miejsce zlokalizowania ryb w tym okresie a następnie dobranie odpowiedniej przynęty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here