Na to pytanie nasuwa się prosta odpowiedź a mianowicie brzmi ona tak: Poza jego okresem ochronnym. Okres ochronny sandacza zaczyna się pierwszego stycznia i kończy ostatniego dnia miesiąca maj. W tym czasie nie możemy łowić sandaczy.

Najlepszym okresem do łowienia sandaczy jest dojrzałe lato i jesień. Jeśli chodzi o najlepszą porę dnia to największą aktywność sandaczy notuje się w godzinach wieczornych, nocnych i wczesnym rankiem. Jak widzimy sandacze są “nocnymi” drapieżnikami i doskonale widzą w ciemności. W nocy ryby wychodzą z głębin i polują na swoje ofiary w płytszych miejscach.

Jeśli jesteśmy nad danym jeziorem w opisie, którego widnieje, że są w nim sandacze nie bądźmy pewni, że takiego sandacza właśnie tam złowimy. Trzeba pamiętać, że rybacka eksploatacja jest bardzo duża i wymaga corocznego zarybienia sandaczem. Nie każdy opiekun o tym wie albo i chce wiedzieć co mniejsza chyba większość z nich polega na efektach naturalnego tarła. Dzięki zaprzestaniu zarybieniom i odławianiu większych sztuk sandacz stał się reliktem w wielu akwenach o takim charakterze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here