Wielu ludzi pyta jaką echosondę kupić i zastanawia się nad wyborem tej jedynej, która niezawodnie posłuży nam przez długie lata. Dla nas spinningistów bardzo fajną opcja jest mobilna echosonda od firmy deeper. Możemy ja używać zarówno z brzegu jak i z łodzi. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest tworzenie map batymetrycznych gdzie później zapisana topografia całej wody ułatwi nam namierzenie i wytypowanie tych najlepszych rybnych miejscówek. Mapę możemy sprawdzić nie tylko na swoim smartphonie ale uwaga na komputerze ! Poniżej znajduje się zdjęcie satelitarne oraz naniesione głębokości.

Jak można zauważyć na powyższym zdjęciu echosonda zapisała nam topografię dna i przeniosła do chmury automatycznie dzięki czemu, już w domu można sprawdzić to jeszcze raz i zaplanować strategie wędkowania. Mało tego, oprócz zapisanych głębokości możemy sprawdzić odczyt z sondy w danym miejscu i całą jej historię! (zdj poniżej)


Do utworzenia mapy (przy wędkowaniu) była używana echosonda deeper pro+ z GPS w trybie łowienia z łodzi.

Oprócz tego zaletą jest zaznaczanie miejsc wędkowania gdzie był używany deeper. Po przybliżeniu widzimy widok jak na pierwszym zdjęciu w artykule.

Kolejnymi atutami, ostatnio bardzo znaczącymi w wędkarstwie jest mobilność. Możemy jej używać zarówno z łodzi jak i z brzegu, po prostu wyrzucając za pomocą wędki. Echo od deepera ma multum różnych gadżetów, oprócz rozpoznawania wielkości ryb, dna (twarde, miękkie) znajdziemy tam także kilka trybów używania (łowienie z łodzi, z brzegu, tryb standardowy oraz w wędkarstwie podlodowym). Możemy także robić notatki znad wody, jaka przynęta się sprawdzała w danym dniu (np. Sobota godz. 6 rano, słonecznie sandacze reagowały na gumy niebieskie w pobliżu górki). Oprócz robienia zdjęć z poziomu aplikacji wędkarze mają do wglądu kalendarz brań ryb, który mówi nam o intensywności brań.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, instalujemy aplikację łączymy deepera z telefonem (wi fi, bluetooth) i cieszymy się użytkowaniem. Sonda została wyposażona w bardzo trwałą baterię, która potrafi wystarczyć na kilka wypadów, ładujemy ją do pełna w około 2h za pomocą kabelka jak do telefonu.

>>ECHOSONDA DEEPER<<

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here