Recenzja taniej plecionki Mistrall Shiro x4 0,04mm

0
113

W ręce wpadła mi niedroga plecionka SHIRO marki Mistrall za około 28 zł w kolorze pomarańczowym. Na pierwszy rzut oka rozczarowanie, producent podaje grubość 0,04 natomiast nawet wizualnie można stwierdzić, że jest to o jeden rozmiar więcej a mianowicie 0,06 mm. Poza tym plecionka wydaje się być mocna, przy rzutach zachowuje się prawidłowo, jej kształt jest okrągły, co jest bardzo ważne z kilku aspektów technicznych. Plecionka dobrze układa się na szpuli kołowrotka, jednym minusem jest “hałasowanie” o przelotki wędziska np. podczas zwijania czy rzutów w porównaniu z inną plecionką np. Mikado 0,04 to tą konkurencję musi przegrać. Kolejnym minusikiem jest zostawianie koloru np. po samym przejechaniu palcem czy przelotkach, niemniej jednak nie traci bardzo swojego oryginalnego koloru poprzez samo wędkowanie.

Co do wrażeń z samego łowienia to jestem jak najbardziej zadowolony z tej plecionki. Stosunek ceny do jakości bardzo dobry. Plecionka powinna wytrzymać na cały sezon przy moim ultra spinningu, jeśli nie, jest nie droga więc można ją wymienić. Odnośnie brań bardzo fajnie czuć na wędce, zacięcia mimo delikatnego stukania ryb kończone w większości z powodzeniem.

Więc jeśli nie wiesz, jaką wybrać plecionkę

może ten wybór na początek będzie dla Ciebie odpowiedni. Atutem tego rozwiązania jest bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Osobiście zastanawiam się nad grubszą wersją do przetestowania na szczupakach, boleniach i sandaczach ale to jeszcze nie pora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here