Skuteczne woblery pstrągowe – co wybrać ?

0
954

Dobranie skutecznej przynęty na pstrąga szczególnie w początkowych miesiącach roku takich jak styczeń, luty nie należy do łatwych. W tym wpisie opiszemy dobór najkorzystniejszej z opcji na skuteczne łowienie pstrągów.

Łowiąc na nasze woblery pstrągowe warto zwrócić uwagę na model pływający oraz tonący. Woblery z wariantem tonącym ważą aż około 3,5g. Przy takiej konstrukcji przynęty będą mogły szybciej obłowić często zasobne w ryby dołki. Na nieco szerszych rzekach także i odległość rzutu będzie satysfakcjonująca. Model pływający świetnie spisuje się w tych cieplejszych porach roku. Ryby wtedy są nieco bardziej oderwane od dna, często atakują w owady bądź małe rybki pływające przy powierzchni.

Krzysztof Łuczak, złowiony pstrąg 53 cm.

Przynęty Engima zostały uzbrojone w bardzo ostre kotwice VMC, dzięki czemu zwiększają skuteczność zacięcia ryb. Woblery są robione ręcznie, z dołożeniem największej staranności. Przede wszystkim cechują się dobrą łownością co potwierdzają łowione ryby. Wielu wędkarzy w Polsce oraz za granicą pokazało, że nie tylko pstrągi ale także piękne klenie reagują na model PSTRĄGOWY.

Łowiąc woblerami warto dobierać odpowiedni kolor pod daną wodę. Jeśli jesteśmy pierwszy raz nad nową rzeką, warto jest w swoim wędkarskim ekwipunku mieć kilka wariantów kolorystycznych przynęt.
Przykładowo, poprawnie będzie mieć kilka kolorów przynęt np. takich jak: odcienie różu, fioletu, zieleni, czy naturalne, z kropkami, cętkami albo bez.
Należy pamiętać, że to co sprawdza się u naszego kolegi nie koniecznie będzie się sprawdzało na naszej wodzie albo w danym dniu.

Łowiąc klenie natomiast, również możemy użyć modelu pstrągowego od Engima. Klenie często wczesną wiosną bądź późną zimą chętnie poszukują większego i łatwego pokarmu do pobrania.

Powracając do łowienia pstrągów, na naszej stronie w zakładce artykuły można znaleźć kilka kluczowych wpisów, które bez wątpienia pomogą naprowadzić Was do coraz to bardziej skutecznego łowienia tych pięknych ryb.

WOBLERY PSTRĄGOWE ENGIMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here