Łowienie szczupaków w rzece nie należy do alla prostych zadań, jak się z resztą domyślacie jest ich mniej, ale za to jak się do nich dobierzemy czeka nas piękny hol szczupaka.

Aby zapolować na rzeczne szczupaki musimy wiedzieć o ich miejscach przesiadywania. Nie jest to staw, tutaj sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Podstawowym hasłem, które musimy pojąć jest to, że szczupaki lubią spokojną wodę. Najczęściej taką gdzie spokojna woda graniczy z nurtem wtedy mogą atakować przepływające ofiary. Raczej unikajmy miejsc mulistych, bardziej wybierajmy takie gdzie nurt spowalnia. Bardzo dobrym miejscem są także zawirowania, wsteczne prądy. Tam gromadzi się drobna ryba ponieważ woda jest bardzo dobrze natleniona i bogata w pokarm. Szczupaki przy takich miejscach powinny siedzieć w spokojniejszej wodzie obok zawirowań i czekać na nadpływające rybki. 
Zatopione drzewa i nawisy gałęzi to miejsca gdzie mniejsze ryby czują się bezpieczniej i mogą przez chwilę “złapać oddech” poprzez wyłamanie się nurtu. Kolejnym fajnym szczupakowym miejscem są różnorakie dopływy, które gromadzą mniejsze ryby ze względu na tlen i pokarm jaki wpada do rzeki.
Zakręty rzek, tam brzeg jest podmywany przez nurt z czego robią się głębokie rynny, to również atrakcyjne miejsca, w których szczupak lubi czekać na swoje ofiary.
Inne atrakcyjne miejsca to porty, wyspy, zanurzona roślinność, trzciny, rury ciepłownicze to miejsca gdzie gromadzi się drobnica szukając schronienia, pokarmu wtedy szczupaki w takich miejscach szukają kryjówki by zaatakować.

Aby złowić szczupaka w stawie jak i w rzece postaraj się zlokalizować drobnicę w wyżej opisanych miejscach powinien pojawić się szczupak.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here