Gdzie szukać informacji o najczęściej pożądanych młynkach spinningowych jak nie u samych spinningistów ? Ten wpis może przydać się nie tylko początkującemu spinningiście ale także już doświadczonemu, który będzie szukał nowego kołowrotka do swojego arsenału. Im więcej ludzi używa dany model kołowrotka tym bardziej jest on sprawdzony i powinien także dopasować się do większości. W przeprowadzonej ankiecie wśród około 400 wędkarzy (zaokrąglając) wyodrębnimy TOP 6 modeli kołowrotków, którym warto jest się przyjrzeć. Pytanych było bardzo dużo osób a więc zakładając większość z nich katuje swoje kołowrotki na szczupakach, sandaczach, okoniach, boleniach jak i sumach – jedno jest pewne, muszą być trwałe i mocne.

Przyjrzyjmy się naszemu rankingowi. Na pierwszym miejscu jako numer 1 został wybrany kołowrotek RYOBI ZAUBER, kołowrotek występuje obecnie w dwóch wersjach ulepszonej oraz tej pierwszej podstawowej (kolejno na zdjęciach).

 

 

 

 

 

 

Na około 400 osób biorących udział w ankiecie za tym modelem stanęło ponad 100 osób, jest to imponujący wynik ilu zwolenników ma ten model kołowrotka. W celu sprawdzenia szczegółowych informacji takich jak dane techniczne oraz cena (która często się zmienia, promocje itp. odsyłam niżej do porównywarki).

 

 

Na TOP 2 plasuje się SHIMANO STRADIC

Tutaj można polemizować czy aby ten kołowrotek spinningowy nie powinien zajmować pierwszego miejsca ? Zobaczmy na cenę jest ona znacząco wyższa od ZAUBERa jeśli chodzi o liczbę głosów w ankiecie była niewielka różnica bo zaledwie o 12 głosów wygrał młynek RYOBI. Na pewno tak, Ryobi Zauber jest bardziej popularny ze względu na dostępność portfela znacznie większej ilości osób natomiast mimo wysokiej ceny jest również popularny wśród wędkarzy spinningistów. Wniosek może być tylko jeden, kto może wydać trochę więcej pieniędzy dla niego STRADIC będzie lepszy. W rankingu zajął miejsce numer 2 ze względu na popularność.

Specyfikacja kołowrotka, inne modele z tej serii oraz cena dostępne po kliknięciu w odsyłacz.

 

Top 3 zajmuje kołowrotek RYOBI ECUSIMA według mnie nie ma lepszego kręciołka w tej cenie. Cena tego młynka to zaledwie ponad STÓWA. Osobiście używam go do lekkiego spinningu (rozmiar 2000), daje radę na stawach jak i rzekach (np. Dunajec). Specyfikację oraz dokładną cenę można sprawdzić klikając w zdjęcie “zobacz”.

Na miejscu 4 DAIWA NINJA ten kołowrotek wybrało już znacznie mniej wędkarzy bo o około połowę mniej niż RYOBI ECUSIME jego cena sklepowa utrzymuje się na pograniczu DWÓCH STÓW. Design kołowrotka dosyć przyjemny z przewagą koloru czarnego z wstawkami koloru srebrnego i czerwonego. Kołowrotek wyposażony w hamulec w technologii ATD, przycisk pełnoformatowy, szpulę Air Spool z aluminium oraz lekką mocną rączkę.

 

Pierwszą piątkę zamyka kołowrotek spinningowy SPRO RED ARC. Jest to według mojej opinii bardzo fajny i designerski kołowrotek. W połączeniu z wędką nad wodą wygląda bardzo ładnie. Opinie od znajomych utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest to dobrej jakości maszynka.

 

Ostatnie miejsce na 35 różnych rodzajów kołowrotków zajął model SHIMANO TWIN POWER kołowrotek z nieco wyższych klas zapewne jakościowych a na pewno cenowych. Za ten model musimy wydać ponad TYSIAKA. Ten kołowrotek uznawany jest już za rarytas wśród wędkarzy. Warto porównać jego dane techniczne z innymi kołowrotkami z tego rankingu i sprawdzić czym dokładnie się różnią oprócz ceny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here