Węzeł spinningowy – wiązanie agrafek spinningowych

0
1486

Dzisiejszy wpis będzie krótki i treściwy, w którym pokaże najprostszy sposób do zawiązania agrafki spinningowej czy zwykłego krętlika. Węzeł jest bardzo mocny lecz nie wybacza błędów wiązania. Jeśli zostanie prawidłowo zawiązany będzie trzymał w nieskończoność. Jeśli natomiast popełnimy błąd przy wiązaniu i np. zaciskając naciągniemy, nadpsujemy żyłkę będzie on słabszy. Jak wiemy albo możemy się domyślać oprócz przetarć na lince to węzły obniżają jej wytrzymałość.

Aby przystąpić do zawiązania krętlika z agrafką bądź zwykłego krętlika należy około 15 cm żyłki przeprowadzić przez oczko krętlika i owinąć ją wokół siebie na około 5 razy.

Gdy mamy już taki sam obraz w rękach jak na powyższym zdjęciu zabieramy się za przeplatanie końca żyłki przez utworzone oczko na pierwszym przeplocie i następnie przechodzimy z końcem przez nowo utworzoną pętelkę.

Przeciągamy lekko i napinamy węzeł tak aby go nie zacisnąć ale żeby się także nie zniszczył przytrzymując palcami. Teraz bierzemy całość węzła najlepiej do buzi i zwilżamy śliną, jest to bardzo ważne, wtedy węzeł idealnie się nam zaciśnie i nie wystąpią problemy jakie opisane były we wstępie. Zaciskamy ostrożnie, uważając aby węzeł zaciskał się równomiernie.

Z tak przygotowanym węzłem będziecie w stanie holować nawet te największe okazy. Jest to dobry węzeł do robienia przyponów z fluorocarbonu, to następnym razem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here