Zestawy woblerów na pstrągi

0
616

W dzisiejszych czasach mamy multum różnorakich przynęt pstrągowych. Tworząc zestawy mieliśmy na uwadze wędkarzy z większym naciskiem na tych mniej doświadczonych pstrągarzy. Dobieraliśmy zestawy przynęt tak by jak najlepiej wpasować się w większość wód pstrągowych w Polsce. W zestawach dobrano przynęty pływające oraz tonące – każdy będzie mógł wypuścić z nurtem woblerek pływający i delikatnie zwijać albo woblerem tonącym na większej rzece osiągnąć dalszą odległość i poprowadzić takiego woblera w głębszych partiach wody.
Kolorystyka jest bardzo różnorodna w takich zestawach. Od woblerów o barwie bardziej “naturalnej” do wobków “jaskrawych”. Będąc nad wodą musimy pamiętać aby jak najczęściej zmieniać kolory przynęt, również styl ich prowadzenia. Jeśli wszystko dobrze “posklejamy” i trafimy możemy na prawdę nieźle połowić.

Jak łowić pstrągi woblerami pływającymi ? Jest bardzo wiele technik prowadzenia przynęt pstrągowych. Najczęściej rzucamy takiego woblera i wypuszczamy go z nurtem rzeki, bądź rzeczki. Pamiętajcie aby sprawdzać tzw. “ciurki” w swojej okolicy mogą kryć piękne ryby. Podczas zwijania, szczególnie porą zimową warto co jakiś czas zatrzymać takiego woblera by popracował przez chwilę w miejscu. Należy pamiętać, że w tym okresie ryby zachowują się nieco inaczej niż w okresie wakacyjnym. Pamiętajmy, że możliwości prowadzenia jest wiele, nie warto się ograniczać i należy próbować.

Jak prowadzić woblery tonące ? Łowiąc na woblery tonące należy pamiętać, że już takiego woblerka nie wypuścimy na jakąś dalszą odległość. Zazwyczaj zawsze po wpadnięciu przynęty do wody musimy od samego początku ją kontrolować. Woblerem tonącym też dosyć fajnie połowimy na małych ciurkach wodnych. Osobiście tak bardzo często łowię. W chłodniejsze dni taki wobler przyda nam się także by obłowić nieco głębsze miejsca w wodzie. Łowiąc na woblery tonące po zarzucie w okolice jakichś korzeni warto mieć napiętą linkę. Dosyć często podczas opadania przynęty w takich miejscach i zakręceniu korbką kołowrotka następują ataki ryb. Woblery Engima model pstrągowy w opadaniu kolebie się na boki dodatkowo prowokując ryby.

Do każdego zestawu można dobrać inne kolory przynęt. Model pstrągowy od marki Engima posiada około dwadzieścia sprawdzonych kolorów.

ZOBACZ ZESTAWY I PRZYNETY PSTRĄGOWE KLIKKNIJ TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here